Tábor 2021 — Souhrnné informace (nejen k testování)

Testování a vše kolem

Začnu tím, co je nejméně populární, ale týká se drtivé většiny z Vás. 

  1. Pokud dítě odjíždí na tábor s PCR testem nebo je očkované, případně má doklad o prodělání nemoci COVID19, pak můžete přeskočit rovnou na poslední bod (č. 5), protože víc není třeba a žádné extra akce se Vás ani Vašich dětí nebudou týkat. Pouze při nástupu na tábor doložíte test nebo certifikát a je vyřešeno.
  2. Další varianta je antigenní test — tedy potvrzení o AG testu z nějakého testovacího centra. Při nástupu opět předáte jen potvrzení, že je dítě negativně testované. 
  3. Poslední možností je samotest. Tedy, že dítě bude otestováno přímo před samotným nástupem na tábor (tedy před nástupem do vlaku nebo v Malé Skále, kde se všichni sejdeme). Případné jedince, kteří by “naskakovali” do vlaku během cesty vyřešíme operativně — žádný strach. Samotestování bude operace logisticky a časově náročná, proto prosím doražte na místo včas, ať vše v poklidu stihneme. Díky. Pokud budete mít vlastní test, tak budeme rádi — zbyde více prostředků na provoz tábora (což je jistě smysluplnější). Pokud test mít nebudete, pak se nic neděje. Máme v zásobě cca 70 testů, které můžeme využít pro samotestování.
  4. V případě předchozích dvou variant (antigenní test nebo samotest) musíme na táboře (pokud se něco nezmění) podle platných nařízení MZ otestovat dítě po 7 dnech znovu. Pokud je ve Vašich možnostech přibalit dítěti jeden samotest, který můžeme použít na táboře, usnadníte nám práci a hlavně ulevíte táborovému rozpočtu. Pokud to nepůjde, tak nezoufejte máme v železné zásobě cca 70 AG testů, které můžeme využít pro samotestování
  5. Poslední, o co bych Vás chtěl poprosit (v rámci testování). Celou organizaci nám značně usnadní, pokud budeme vědět, jestli vaše dítě bude nastupovat se samotestem nebo už s vyhotoveným potvrzením (AG test, PCR test, očkování). Napište mi tedy jako odpověď na tento e-mail jakou variantu zvolíte. Ideálně do konce července. Díky moc. Vím, že celé tohle martyrium je otravné, ale bohužel tím musíme projít.

Potřebné dokumenty

Jen rychlé připomenutí bez čeho by Vaše dítě nemělo odjet na tábor.

  1. Potvrzení o zdravotní způsobilosti (má platnost 2 roky, lze využít loňské nebo z jiné akce např. škola v přírodě)
  2. Kartička pojišťovny (lepe její kopie)
  3. Potvrzení o bezinfekčností (max. 24h staré v okamžiku nástupu)
  4. Pokud dítě pravidelné užívá léky, pak nezapomeňte přibalit také informaci o dávkování (kolik a kdy)

Platba za tábor

Stále je tu pár nezaplacených přihlášek — chápu, že současné době se mohou věci finančně velmi rychle zkomplikovat. Rozhodně se můžeme domluvit na nějakém pozdějším termínu platby, nebo rozložení platby do delšího úseku. Dejte mi každopádně vědět, jak to vidíte (pojede/nepojede), abych mohl případná volná místa nabídnout zájemcům

Extra vybavení

Opravu už poslední věc. Letos jsme se rozhodli, že místo klasického bílého táborového trička budeme vyrábět jednoduchý egyptský oděv. Přibalte tedy táborníkovi jedno bílé obyčejné prostěradlo (které bude pokresleno a znehodnoceno pro svůj původní účel). Pokud by náhodou měl někdo větší zásobu vyřazených prostěradel k odkupu za rozumnou cenu, pak dejte vědět — rádi se předzásobíme, protože v posledních letech začíná být prostěradlo vzácnou komoditou.

Pokud jste dočetli až sem, pak moc děkuji za trpělivost a slibuji, že se pokusím už podobné litanie nevytvářet. Díky všem a v srpnu na viděnou.

~Martin Vojtěch