Informace pro rodiče

Co jsme zač…

Otázka, kterou si položí takřka každý rodič. Co je to vlastně za lidi? Můžu jim svěřit své dítě? Pak věřte, že nikdo z nás není žádným táborovým nováčkem.

Nejzkušenější harcovník má za sebou už více jak třicet táborů, mladší sice na tuto úctyhodnou statistiku nedosáhnou, ale odjezdili s naší partou řádku let jako táborové děti.

Základna naší skupiny se poskládala již na táborech DDM (dnes SVČ) Animo Žamberk. Zde většina z nás také nabrala mnoho táborových zkušeností (za což patří lidem z Anima velký dík). Později jsme se rozhodli jít vlastní cestou. Přechod k osamostatnění nám velmi usnadnil KČT Jiska Nový Bydžov, který nás jako organizace zastřešil a jehož základnu také využíváme. Rozhodně se dá říci, že víme, co děláme, a  o Vaše dítě bude jistě dobře postaráno.

Co Vaše dítě na táboře čeká…

V rámci táborového programu projdou děti dobrodružným příběhem, který se každý rok liší a pracuje se na něm hned po skončení předešlého tábora. Každý den je vyplněn řadou her, které jsou zasazeny do vybraného příběhu a posouvají jednotlivé skupiny v ději a směrem k vytouženému cíli (ať už je to tajemný poklad, záchrana světa, či pouhé přežití v postapokalyptické pustině – fantazii se zde meze rozhodně nekladou).

Vlastní hry se odehrávají v táboře nebo v jeho okolí (louky, lesy), vždy s ohledem na bezpečnost. Hry nejsou postavené pouze na fyzické aktivitě, ale i na rozvíjení ostatních dovedností (postřeh, logický úsudek, spolupráce). V řadě her je cílem, abys děti i něco nového naučily (rozdělávání ohně, orientace v mapě, morseovka, uzlování, zdravověda). Ve volných chvílích mají možnost věnovat řadě sportovních aktivit: fotbal, beach volejbal, přehazovaná, jízda na lodích, střelba ze vzduchovky, vybíjená…, anebo si prostě jen hrát společenské hry a povídat si.

Běžný program pak čas od času zpestří večerní táborák (kde rozhodně nechybí Michalova kytara), nebo diskotéka a rozhodně nemůže chybět ani pořádný výlet nebo noční hra.

Jak se přihlásit…

Není na tom nic složitého. Všechny potřebné písemnosti naleznete v sekci dokumenty.

  • První, co budete potřebovat, je přihláška. Pro vaše pohodlí používáme pouze elektronickou formu přihlášky. Žádné papíry, žádná pošta – stačí jediné kliknutí. Po odeslání přihlášky Vám přijde na vyplněnou adresu e-mail s instrukcemi k platbě. Pokud by se stalo, že e-mail nedorazí (např. překlep v adrese), tak kontaktujte hlavního vedoucího (viz kontakty)
  • Dalším krokem je potvrzení o zdravotní způsobilosti dítěte zúčastnit se letního dětského tábora potvrzené lékařem. Toto potvrzení má platnost 24 měsíců, pokud tedy Vaše dítě již má potvrzení na jinou akci (např. škola v přírodě, ozdravný pobyt,…), můžete toto potvrzení použít i na náš tábor.
  • Těsně před odjezdem ještě vyplňte potvrzení o bezinfekčnosti. Datum na potvrzení nesmí být starší více než 24h v okamžiku kdy přebíráme Vaše dítě.

Všechny dokumenty odevzdá dítě v den odjezdu na tábor.

Jak to bude s placením…

Cenu tábora je nutné uhradit nejpozději do konce června. Aktuální cena tábora je vždy uvedena v potvrzujícím e-mailu přihlášky, a to včetně pokynů k platbě (číslo účtu, variabilní symbol). Pokud váš zaměstnavatel nabízí možnost úhrady části nebo celé ceny tábora (například z fondu FKSP), pošlete nám fakturační údaje a my vašemu zaměstnavateli vystavíme fakturu.

Může se stát, že z nějakých důvodů Vaše dítě nakonec na tábor neodjede. Pokud nám tuto skutečnost oznámíte nejpozději 14 dní před datem odjezdu, bude vám již uhrazená částka vrácena ve 100% výši. Do 7 dní před táborem činí storno poplatek 50%. V případě, že oznámíte tuto skutečnost méně než týden před odjezdem je storno poplatek 75% zaplacené částky. A pokud se stane, že dítě nenastoupí na tábor bez udání důvodu, činí storno 100% zaplacené částky. V ojedinělých případech lze výši storno poplatku po dohodě změnit.

Nakládka a vykládka…

Počátek naší výpravy je v Žamberku na nádraží. Jedná se tedy o první záchytný a nakládkový bod. Dalším takovým bodem je nádraží v Hradci Králové. Je tedy na vás, kam nám své potomky dovezete. Pokud by se vám zdálo, že blíž než do Hradce nebo do Žamberka to máte do Malé Skály, tak samozřejmě můžete dopravit své ratolesti přímo tam. Po vzájemné dohodě lze přibrat pasažéry i po trase železničního spojení HK – Malá Skála. Podrobnosti (v kolik hodin a jakým vlakem pojedeme) vždy uveřejníme na na našich stránkách nejpozději 14 dní před odjezdem na tábor.

Stejným způsobem jako jsme naložili, vám vaši drobotinu také vrátíme.

Co si vzít na tábor…

Co dítěti zabalíte na cestu je samozřejmě na Vás, ale přečtěte si alespoň seznam doporučených věcí, který jsme pro vás poskládali. Třeba Vám bude drobnou inspirací a vyvarujete se toho, že dítě bude na táboře něco nezbytného postrádat.

Dále určitě nezapomeňte přibalit všechny potřebné dokumenty: Potvrzení o bezinfekčnosti, potvrzení o zdravotní způsobilosti, kopii kartičky zdravotní pojišťovny.

A pokud vaše dítě bere pravidelně léky, tak rozhodně nezapomeňte ani na ně a přidejte k nim i informaci o užívání (kolik a kdy).

Co si na tábor nebrat…

Věcí, kterou jsme řešili i předchozích letech, jsou mobilní telefony. Chápeme, že rodiče chtějí mít o dětech přehled a mít možnost se s nimi kdykoliv spojit, ale tábor není vybaven na to, aby se zde dalo opakovaně nabíjet třeba 50 mobilních telefonů. Proto budeme rádi, pokud mobilní telefon nechají děti doma. Pokud už si bez něj těch 14 dní neumí představit, ať si jej vezmou, ale počítejte s tím, že během denního programu ho stejně nebudou moci nosit při sobě. A v neposlední řadě pamatujte, že mobil není nerozbitný a snadno se někde zapomene či ztratí. V naléhavých případech můžete kontaktovat hlavního vedoucího tábora Martina Vojtěcha (tel. 605 947 103) Doporučujeme doma také nechat notebooky, tablety a jiné cenné a na táboře nepotřebné věci. Co se týče peněz, během tábora uskutečňujeme zpravidla 1 – 2 výlety, a tak je nějaké malé kapesné vhodné. Doporučujeme přiměřené kapesné, s větším obnosem děti často lehkovážně utrácejí.

Návštěvy…

Pokud budete chtít svou ratolest na táboře navštívit, využijte prosím návštěvního dne. Ten je zpravidla v neděli uprostřed běhu. Návštěvami mimo tento termín narušíte průběh denních aktivit dětí a tím i celkový hladký běh tábora. V průběhu návštěvního dne můžete se svým dítětem strávit odpoledne dle vlastního uvážení mimo tábor, nebo jen v klidu posedět na táborové základně. Pokud se rozhodnete své dítě nenavštívit, nemusíte se bát, že stráví tento den bez náplně a truchlením. Pro tyto děti máme připraven speciální program a nikdo se rozhodně nudit nebude.

Jak je to s jídlem…

O přípravu jídla se od tvorby jídelníčku po uvaření stará také sehraný tým, který nám vařil již na táborech pořádaných SVČ Animo, pod vedením našeho nejzkušenějšího člena Libora Bartoše. Děti běžně mají 4 jídla denně (snídaně, oběd, svačina, večeře) + dopolední přísun ovoce, či zeleniny a pro největší hladovce se pak většinou připravují i druhé večeře, takže hlady se u nás určitě netrpí. Snažíme se připravovat dětem vyváženou a zdravou stravu, která chutná. Krom jídla mají děti po celý den k dispozici várnice s pitím (čaj, šťáva, kakao).

Kdo se postará o dítě v případě nemoci nebo úrazu…

Do táborového dění samozřejmě nevyrážíme bez kvalifikovaného zdravotníka. Dlouhá léta se o marody na táboře stará naše Miluška Kosková. Ta se ale rozhodla udělat si drobnou mateřskou přestávku. Její náhrada však bude rozhodně naprosto adekvátní. V případě větších komplikací, které nelze řešit v táboře, jezdíme do nedaleké nemocnice v Turnově.

Pojištění…

V ceně tábora má každé dítě po dobu tábora zajištěné úrazové pojištění. Pokud by došlo k úrazu, pak detaily hlášení a plnění je potřeba vyřešit s hlavním vedoucím.